بررسی آخرین وضعیت بازی Xgun از زبان مدیر پروژه آن

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

/

توسط مدیر سایت ایکس گان

بدون شک بازی ایکس گان یکی از بزرگ ترین و بلندپروازانه ترین پروژه های صنعت بازی سازی ایران محسوب می شود، اگر چه به نظر می رسد استودیو فینکس گیمز (Phoenix Games) اهداف بزرگ تر از تبدیل شدن به بهترین بازی ایرانی دارد و می خواهند در سطح جهانی خودی نشان دهند، اتفاقی که دور از دسترس نخواهد بود. البته در چند وقت اخیر شایعات و ادعاهای بسیار زیادی راجع به کنسل شدن پروژه و کپی کاری این بازی از سورس های آماده منتشر شده است و به همین بهانه گفتگویی کوتاه با جناب بابک میرزایی، مدیر پروژه بازی XGUN ترتیب داده ایم که خواندن آن خالی از لطف نخواهد بود.

تا انتها همراه سایت پلی مگ باشید تا از آخرین وضعیت بازی ایکس گان مطلع شوید.

 

گفتگوی اختصاصی با بابک میرزایی در رابطه با شایعات و روند توسعه پروژه بزرگ ایکس گان

از هک شدن پیج شخصیتون و شایعاتی که اخیرا در رابطه با کنسل شدن بازی ایکس گان منتشر شده بگید

در رابطه با هک شدن پیج و وبسایت بازی قبلا در استوری های پیج ایکس گان بهش پرداختیم ما از طریق مراجع قضایی و پلیس فتا پیگیری کردیم و تونستیم ضرر مالی که خوردیم رو به کمترین حالت برسونیم که در کل ما کمتر ۲۰ میلیون تومن ضرر مالی دیدیم که ممکن بود. بیشتر از این بهتره که توضیح ندم در این مورد چون یک سری مسائل واقعا سِکرته و نمیشه بیانش کرد.

در مورد کنسل شدن پروژه نمیدونم چه شایعه ای بود که اول از تلگرام شروع شد بعد کلا همه فک کردن پروژه کنسل شده که بعد از همین هک بود؛ متاسفانه پیج اینستاگرام من که هک شد بعد از چند استوری در اینستاگرام ایکس گان هم دیگه خبری منتشر نشد و همه فکر کردن که تموم شده.
اما تصمیمی که ما گرفتیم اینه که بازی رو توی سکوت رسانه ای پیش ببریم تا دوباره از این مشکلات پیش نیاد و رقیب به فکر تخریب ما نباشه.

یک سری از افراد مدعی شدند پروژه بزرگ ایکس گان، از پروژها و سورس های آماده استفاده کرده و طبیعتا این ادعا روی اذهان عمومی هم تاثیرگذار بوده و خواهد بود، پاسخ شما به این ادعا چیه؟

من این افراد رو خیلی دوست دارم که میگن بازی دزدیه و ..
اول اینکه شما یک نگاه به بازتاب بازی ما بندازین که تونسته نظر کلی مخاطب رو قبل از انتشار به خودش جلب کنه و تونستیم در جشنواره سرمایه گزاری بین الملی UI DEMO DAY دانشگاه اصفهان از بین رقیب هایی که داشتیم و با داوری کافه بازار تپسل و اواگیمز
تونستیم بین ۴ تا کاندید برای سرمایه گزاری ۵۰۰ میلیون تومانی باشیم.
به نظر شما چیزی که رایگان باشه و دزدی باشه میتونه اینقدر بالا بیاد؟
خب اگر که این دوستان راس میگن چرا خودشون نمیان شانسشونو امتحان کنن؟!
بعد سوال اصلی من اینه که شما بازی که هنوز منتشر نشده رو چطور گیمپلیش رو نقد میکنید؟

به نظر میرسه روند توسعه پروژتون کمی کند شده، چه عواملی مانع توسعه سریعتر پروژه بزرگ ایکس گان شدند؟

تقریبا همه چیز مانع انتشار بازی ما شده و تاخیر های خیلی زیادی داشتیم که بیشترین تاخیر به علت شیوع ویروس کرونا هست که همه جا رو یک مدت تعطیل کرده و خب ما منتظر جواب Uidemoday هستیم.
من خودم یک قانونی برای کارم دارم که دوست دارم تا جایی که میتونم و میشه من بهتر بسازم بازی رو که این نیازمند زمان بیشتر هست شما در حال حاضر میتونین بازی رو با بازی پارسال مقایسه کنید؟! قطعا نه چون از هر لحاظ بازی پیشرفت داشته که باز هم در حال پیشرفته.
تاریخ انتشار بازی رو نمیشه فعلا زمانی در نظر گرفت ولی نگران نباشید این دلیل نمیشه چون ما زمانو نمیگیم این باشه که کار نکنیم روی بازی! من خودم حدودا روزی بین ۶ تا ۸ ساعت فقط روی Xgun کار میکنم بقیه تیم هم همینطوری هستن.
گیمرا فقط میتونن با صبر کردن به ما کمک کنن و منتظر بازی باشن.

میتونید تاریخ حدودی برای زمان عرضه رسمی بازی Xgun بگید؟

تاریخ عرضه هم همونطور که گفتم نمیشه اعلام کرد ولی احتمالش هست که امسال بتونیم بازی رو منتشر کنیم تنها عاملی که میتونه سرعت ببخشه به تیم ما تامین سرمایه هست چون الان بازی که ما پارسال میتونستیم با دلار ۴ هزارتومن بسازیم رو الان باید با دلار ۲۴ هزار تومن یا بیشتر بسازیم و این واقعا سنگینه برای ما که انتظار داریم شما با صبر کردن به ما کمک کنید.